Przeworsk: Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka w Nowosielcach [fotorelacja]

Przeworsk: Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka w Nowosielcach [fotorelacja]

1153 gramy – tyle ważył najcięższy ziemniak, który został zgłoszony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mirocinie do jednej z konkurencji podczas Gminnego Święta Pieczonego Ziemniaka. To, wpisujące się już w doroczną tradycję, wydarzenie odbyło się w sobotę, 15 października w Wiejskim Domu Kultury w Nowosielcach. Jest ono organizowane dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich.

Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, rozpoczynając spotkanie, podziękował Paniom za pomoc i zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne oraz podtrzymywanie tradycji. Przewodnicząca KGW Nowosielce Krystyna Siwak powitała przybyłych gości.

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcach zaprezentowali program artystyczny, pełen zabawnych scen. Po nim przyszedł czas na konkurencje z ziemniakiem w roli głównej. Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak, Kierownik KRUS w Przeworsku Anna Świderska-Ciupa oraz Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Stanisław Machniak sprawdziła, które z kół gospodyń wiejskich zaprezentowało najcięższy ziemniak. Ponadto czuwała nad prawidłowym przebiegiem pozostałych konkurencji. Nagrody wręczył Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan wraz z członkami komisji konkursowej.                                                                          

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email