Przeworsk: Mikołajkowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Urzejowicach!

Przeworsk: Mikołajkowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Urzejowicach!

W niedzielę, 5 grudnia, w remizie OSP Urzejowice odbyła się akcja oddawania krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK “Ognista Krew” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Urzejowicach przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Mikołajkowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa została zorganizowana po raz pierwszy, a frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. Łącznie krew oddało 65 dawców co daje ilość 29 250 ml.

Zapotrzebowanie na krew występuje przez cały rok. Krew potrzebna jest osobom, które straciły własną krew w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, osobom z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także pacjentom z chorobami rozrostowymi i nowotworami, w trakcie i po chemioterapii.

W Polsce obowiązuje zasada honorowego krwiodawstwa, która polega na tym, iż krwiodawcy oddają krew i jej składniki dobrowolnie i bezpłatnie na potrzeby publicznej służby krwi. Dawcą krwi lub jej składników może być zdrowa osoba w wieku do 18 do 65 lat, która przedstawi dokument tożsamości.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email