Przeworsk: Napad na sklep nocny. Sprawcy zostali już ujęci.

Przeworsk: Napad na sklep nocny. Sprawcy zostali już ujęci.

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy powiatu przeworskiego, którzy są podejrzani o rozbój. Mężczyźni weszli do jednego ze sklepów i grożąc ekspedientce nożem, zabrali z kasy pieniądze i uciekli. Podejrzanych wytypowali i zatrzymali funkcjonariusze kryminalni z przeworskiej komendy. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 listopada po godz. 19. Do dyżurnego z Przeworska zadzwoniła roztrzęsiona ekspedientka jednego ze sklepów. Kobieta oświadczyła, że do sklepu, w którym pracuje weszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc jej nożem, zażądali wydania pieniędzy, które znajdowały się w kasie. Po kradzieży uciekli ze sklepu.

Po uzyskaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Niedługo po zdarzeniu, przeworscy kryminalni na terenie miasta zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi napastników. Policjanci zatrzymali 21 i 25-latka, obaj to mieszkańcy powiatu przeworskiego. Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Sąd Rejonowy w Przeworsku przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 21-latek był w przeszłości karany za inne przestępstwa.

Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.