Przeworsk: Orszak Trzech Króli w Gminie Przeworsk

Przeworsk: Orszak Trzech Króli w Gminie Przeworsk

Po raz szósty mieszkańcy Gminy Przeworsk wspólnie uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli który w tym roku odbył się w Nowosielcach.

Hasło tegorocznego orszaku „Niechaj prowadzi nas gwiazda”  ma przypominać uczestnikom, co zmobilizowało mędrców ze Wschodu do wyruszenia w drogę. Ponadto wskazuje, że każdy z nas potrzebuje na swojej drodze dobrych przewodników, którzy będą wskazywać właściwy kierunek.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele św. Marii Magdaleny w Nowosielcach, odprawiona przez księdza proboszcza parafii Piotra Walasza oraz księdza Antoniego Łyko. Mszę uświetnił akompaniament Gminnej Orkiestry Dętej oraz Chór Veritas.

W południe rozśpiewany orszak przeszedł ulicami Nowosielec na plac przy Wiejskim Domu Kultury gdzie Wójt Gminy Przeworsk powitał wszystkich uczestników i zaprosił do wspólnego świętowania. W rolę Maryi wcieliła się Lidia Lenar, a postać Józefa odtworzył Marcin Wilk. Program artystyczny związany z uroczystością przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowosielcach.

Tak jak w poprzednich latach, również w tym roku nie zabrakło żywej szopki a w niej m. in. konie, osioł, baranek. Uroczystość zakończyła się wspólnym kolędowaniem.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email