Rolnictwo: Będzie gwarantowana cena energii dla rolników, tylko do pewnej wysokości

Rolnictwo: Będzie gwarantowana cena energii dla rolników, tylko do pewnej wysokości

Rząd wprowadza tarczę solidarnościową, mającą chronić przed wzrostami cen energii w 2023 roku. Będą z niej mogli skorzystać rolnicy.

Gwarantowana cena energii dla gospodarstw domowych do 2000 kWh

Cena energii elektrycznej w 2023 roku ma być gwarantowana dla gospodarstw domowych do 2000 kWh. Ma to przynieść oszczędności w wysokości 150 zł miesięcznie na jedno gospodarstwo domowe. 

,,Wszystkie gospodarstwa domowe bez wyjątku będą miały gwarantowaną cenę energii do poziomu 2 tys. kWh rocznie. To w porównaniu do tego, co oferują firmy energetyczne, oszczędności będą nawet na poziomie 150 zł miesięcznie” – wyjaśnił premier.

Gwarantowana cena energii dla rolników

Ze wsparcia będą mogli skorzystać rolnicy. W przypadku tej grupy limit będzie wyższy niż dla gospodarstw domowych i wyniesie 2600 kWh. 

Taki sam pułap, do którego nie będzie żadnej podwyżki, będzie obowiązywał w przypadku gospodarstw domowych, w których jest przynajmniej jedna osoba niepełnosprawna oraz, gdzie jest co najmniej trójka dzieci.

Rolnicy nie będą mieć podwyżki cen do 2600 kWh zużycia prądu

W 2023 roku cena prądu nie wzrośnie i będzie taka, jak w tym roku. Rolnicy nie będą mieć żadnej podwyżki do 2600 kWh zużycia prądu.  

By skorzystać z gwarantowanej ceny energii, gospodarstwo domowe nie składa żadnych dokumentów. To dostawca energii będzie na podstawie rachunków oceniał poziom zużycia energii i automatycznie cenę obniżał.

Jeżeli chodzi o rolników to obniżenie ceny nastąpi na podstawie zaświadczenia z urzędu dokumentującego zapłacenie podatku rolnego.

Natomiast w przypadku dużej rodziny wystarczy Karta Dużej Rodziny, a w przypadku osoby z niepełnosprawnością – dokument potwierdzający niepełnosprawność. 

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *