Rolnictwo: Jakie są nowe kwoty graniczne podatku, żeby nie wypaść z KRUS.

Rolnictwo: Jakie są nowe kwoty graniczne podatku, żeby nie wypaść z KRUS.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokość rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego, obowiązującą od 1 czerwca 2021 roku.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała o zmianie wysokości roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Za 2020 r. kwota ta wynosiła 3 540 zł, a za 2021 rok roczna kwota graniczna podatku dochodowego wyniesie 3 604 złote.

Gdy rolnik, domownik objęty ubezpieczeniem społecznym rolników w ciągu roku przekroczy limit kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy, to nie będzie objęty ubezpieczeniem społecznym rolników, będzie podlegać pod ZUS-u.

Do końca maja należy złożyć w KRUS zaświadczenie o wysokości podatku.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że rolnik, domownik, dorabiający do dochodów z rolnictwa jest zobowiązany dostarczyć do KRUS zaświadczenie z urzędu skarbowego albo oświadczenie, że kwota należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekroczyła rocznej kwoty granicznej.

Jeżeli rolnik nie dostarczy pisma do 31 maja danego roku, to już nie będzie objęty ubezpieczenia społecznego rolników, począwszy od 1 czerwca.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.