Rolnictwo: Rozwój usług związanych z rolnictwem i leśnictwem - nabór wniosków

Rolnictwo: Rozwój usług związanych z rolnictwem i leśnictwem - nabór wniosków

Od 7 lipca do 19 sierpnia 2022 r. ARiMR przyjmuje wnioski o dofinansowanie usług rolniczych i leśnych w ramach „Wsparcia inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” z PROW 2014-2020.

Z dofinansowania może skorzystać osoba fizyczna, prawna czy jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. Warto jednak podkreślić, że wachlarz działalności, które mogą być objęte wsparciem, został rozszerzony o usługi leśne, a także o te związane z zabezpieczeniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych.

Dodatkowo działalność, którą może świadczyć potencjalny beneficjent, może być związana z rolnictwem i leśnictwem w zakresie mycia i dezynfekcji np. specjalistyczne sprzątanie budynków i obiektów przemysłowych lub wykorzystania technologii cyfrowych.

W przypadku usług związanych z rolnictwem i tych dotyczących leśnictwa, działalność musi być prowadzona przez co najmniej 24 miesiące poprzedzające dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Maksymalna kwota wsparcia, o jakie można się ubiegać, wynosi 500 tys. zł na jednego beneficjenta. Refundacji podlega standardowo do 50 proc. udokumentowanych, kwalifikowanych kosztów inwestycji. Natomiast w przypadku działalności związanej z zabezpieczaniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych i tej z wykorzystaniem technologii cyfrowych jest to 65 procent.

7 lipca, w pierwszym dniu naboru, odbyło się internetowe szkolenie dotyczące zmian w zasadach ubiegania się o środki finansowe na ten cel.

Było skierowane do zainteresowanych ubieganiem się o to dofinansowanie i do doradców zajmujących się przygotowywaniem potrzebnej dokumentacji. Podczas e-spotkania eksperci ARiMR odpowiadali na zadawane przez uczestników pytania.

Wnioski do 19 sierpnia 2022 r. przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Dokumenty można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Wniosek można wysłać w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Więcej informacji – otwórz

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.