Rolnictwo: Wsparcie dla producentów trzody chlewnej

Rolnictwo: Wsparcie dla producentów trzody chlewnej

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie w ramach „Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów świń”. Maksymalne wsparcie, jakie można otrzymać, to nawet 160 tys. zł. Nabór trwa od 2 lipca do 15 lipca 2022 r.

Ze wsparcia mogą skorzystać rolnicy, w których gospodarstwach między 1 kwietnia a 30 czerwca 2022 r. urodziły się świnie. Zwierzęta te muszą być oznakowane i zgłoszone do systemu IRZ ARiMR do 15 lipca 2022 r.

Aby ubiegać się o tę pomoc, hodowca trzody chlewnej musi realizować przynajmniej jedno z 12 działań prośrodowiskowych. Ich pełna lista wymieniona we wniosku o przyznanie dofinansowania. Znajdują się na niej m.in. prowadzenie działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego, stosowanie zasad produkcji integrowanej, korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Producent trzody chlewnej może złożyć tylko jeden wniosek, obejmujący świnie urodzone w wyznaczonym okresie we wszystkich należących do rolnika siedzibach stad. Wysokość dofinansowania do jednej sztuki wynosi 80 zł, a hodowca może się ubiegać o wsparcie do maksymalnie 2000 świń.

Wnioski o udzielenie pomocy od 2 do 15 lipca 2022 r. należy składać w biurach powiatowych ARiMR, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta świń.

Można to zrobić osobiście lub przez upoważnioną osobę, przesyłać pocztą lub przez kuriera, jak również za pośrednictwem platformy e-PUAP. Za termin złożenia wniosku, niezależnie od sposobu dostarczenia, uznaje się datę wpływu dokumentu do biura powiatowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta trzody chlewnej.

Więcej informacji oraz formularz wniosku o pomoc – otwórz

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.