Ropczyce: Cytomammobus w Ostrowie

Ropczyce: Cytomammobus w Ostrowie

Cytomammobus to przychodnia na kółkach, autobus wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny, z trzema pracowniami: mammograficzną, cytologiczną i ultrasonograficzną.

Projekt „Poprawa efektywności funkcjonowania lokalnej infrastruktury ochrony zdrowia” finansowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego działania Rozwój lokalnej infrastruktury zdrowotnej.

W ramach projektu powstał nowoczesny cytomammobus, którego konstrukcja dedykowana jest realizacji badań skryningowych w ramach programów profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

Swoim zasięgiem obejmuje całe województwo Podkarpackie i dzięki finansowaniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia dociera z bezpłatnymi badaniami do kobiet w najodleglejszych zakątkach Podkarpacia, a kobiety objęte programami mogą w nim skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii. 

Z cytomammobusa będą mogły również skorzystać kobiety z gminy. W dniach od 10 do 13 maja 2022 roku będzie można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne i cytologię. Badania organizowane są przez Fundacja SOS Życie i będzie można je wykonać koło Urzędu Gminy Ostrów od godz. 9:00 do 17:00.

Z mammografi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia natomiast z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 17 582 40 60.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email