Ropczyce: Dawid Kaszuba dwukrotnym Mistrzem Świata Weteranów w Skokach

Ropczyce: Dawid Kaszuba dwukrotnym Mistrzem Świata Weteranów w Skokach

Skoczek narciarski, pochodzący z Bystrzycy (Gmina Iwierzyce), Dawid Kaszuba zdeklasował rywali i dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii debiutantów.

24-letni mieszkaniec naszego powiatu skoki trenuje od 2017 roku, reprezentując klub sportowy ZKN Sokół Zagórz. Na treningi jeździł do oddalonego o 70 km Zagórza nawet 4 razy w tygodniu.

Dotychczas miał takie sukcesy jak 3 miejsce w Mistrzostwach Słowacji, dwa razy z rzędu wygrany Puchar Bieszczadów, nieoficjalnych Mistrzostw Podkarpacia.

Teraz spektakularnie dopisał tytuł Mistrza Świata w kategorii debiutant. Jego idolem sportowym jest Adam Małysz ale bardzo ceni Kamila Stocha.

Wysoki poziom i dwukrotne złoto.

W dniach 7-11 września, w miejscowości Velenje w Słowenii, odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów w skokach narciarskich. W zawodach tych rywalizowało 38 zawodników z 11 krajów.

Skoczkowie reprezentowali między innymi takie sportowe potęgi jak: Słowenia, USA, Norwegia, Szwecja, Czechy czy Niemcy. Dawid Kaszuba wziął udział w konkurencjach na skoczniach o rozmiarach HS45 (K-35) i HS75 (K-55) w kategorii debiutant.

Obie konkurencje wygrał, zdobywając złote medale i tytuł dwukrotnego Mistrza Świata Weteranów. Kaszuba wystąpił obok Jakuba Mirowskiego, Jakuba Radziszewskiego i Bartłomieja Marczaka w konkursie drużynowym. W „drużynówce” panowie ostatecznie uplasowali się tuż za podium.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.