Ropczyce: Memoriał szachowy w Witkowicach

Ropczyce: Memoriał szachowy w Witkowicach

W dniu 29 maja w Domu Kultury w Witkowicach odbył się II Memoriał Szachowy im. ks. Jana Jarosza pod honorowym patronatem Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego dr. Jacka Magdonia.

Organizatorami przedsięwzięcia byli; instruktor szachowy Jan Bobulski, Radny Rady Miejskiej w Ropczycach, Michał Przystaś, Dom Kultury Ropczyce- Witkowice oraz Koło Gospodyń Miejskich z tej miejscowości.

Turniej trwał od 9:00 do 13:30. Startowali w nim zawodnicy w wieku od 5 do ponad 80 lat. Gra była podzielona na kategorie, aby każdy z nich – czy gra już wiele lat, czy zaczyna, mógł się zmierzyć z równym sobie przeciwnikiem.

Szachy nie są nudne. W powietrzu ewidentnie czuć było adrenalinę. Widać było, że zawodnicy się stresują. Zawodnicy czuli presję. Przygotowywali się do tego przez liczne ćwiczenia.

To był dzień, w którym mogli się pochwalić swoimi zdolnościami, umiejętnością przewidywania, taktyką i strategią. Szachy to gra wojenna, biało – czarne pola zamieniają się w pole bitwy.

Pomiędzy stolikami przechadzali sędziowie spisując punkty, pocieszali najmłodszych zawodników. Gracze, którzy skończyli, podnosili rękę.

Szachiści to ludzie honoru – przed i po partii, z uszanowaniem podawali sobie dłoń.

Cały turniej przebiegł w niesamowicie sympatycznej atmosferze. Wszystkim szachistom gratulujemy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.