Ropczyce: Na terenie powiatu ropczycko -sędziszowskiego odnaleziono niewybuchy

Ropczyce: Na terenie powiatu ropczycko -sędziszowskiego odnaleziono niewybuchy

Na terenie powiatu odnaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Policjanci interweniowali aż trzy razy.

W dniu 14 listopada komenda policji w Ropczycach otrzymała aż trzy zgłoszenia dotyczące odnalezionych niewybuchów.

Informację o pierwszym niewybuchu, funkcjonariusze ropczyckiej komendy otrzymali około godz. 9. Jak wynikało ze zgłoszenia, w miejscowości Ostrów podczas prac, został odkopany fragment niewybuchu. Funkcjonariusze rozpoznali i zabezpieczyli teren oraz powiadomili saperów. Powołany został sztab kryzysowy. Z uwagi na to, że pocisk znajdował się w centrum miejscowości, ogłoszono ewakuację mieszkańców, w promieniu kilometra. Około 250 osób musiało opuścić swoje posesje. Groźne znalezisko, to najprawdopodobniej pocisk rakietowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony przez saperów.

Drugie zgłoszenie dotarło na komendę przed godz. 11. Na jednej z posesji w miejscowości Mała, zostały znalezione dwa granaty moździerzowe. Miejsce zostało zabezpieczone przez mundurowych. Wcześniej powiadomieni saperzy, wydobyli i zabezpieczyli niewybuchy.

Przed godz. 16, policjanci kolejny raz zostali powiadomieni o znalezieniu niewybuchu. Tym razem pocisk został wykopany w Sędziszowie Małopolskim. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i powiadomili saperów. Z ustaleń wynikło, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli pocisk bez żadnych niespodziewanych problemów.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.