Ropczyce: Nabór na Rachmistrzów przedłużony do 16 lutego.

Ropczyce: Nabór na Rachmistrzów przedłużony do 16 lutego.

Dyrektor Centralnego Biura Spisowego, podjął decyzję w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, o wydłużeniu terminu naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju do 16 lutego 2021 r.

Decyzja ta wynika z niedoboru kandydatów, nie we wszystkich gminach w Polsce jest komplet chętnych. Jak to wygląda w gminach naszego regionu?

Dotychczas w gminach powiatu ropczycko-sędziszowskiego wpłynęło:

  • Gminie Ropczyce – 24 zgłoszenia na 11 miejsc. Jak informuje pracownik ropczyckiego magistratu, Gmina Ropczyce nie przedłużyła naboru na rachmistrzów, bo chętnych i tak jest więcej – tak zarządził gminny komisarz spisowy.
  • Gminie Sędziszów Młp. – 32 zgłoszenia na 10 miejsc,
  • Gminie Wielopole Skrzyńskie – 7 zgłoszeń w na 3 miejsca,
  • Gminie Ostrów – 6 zgłoszeń na 3 miejsca,
  • w Gminie Iwierzyce – 9 zgłoszeń na 3 miejsca.

Kandydat na rachmistrza spisowego powinien mieć ukończone 18 lat, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Wysokość wynagrodzenia rachmistrza będzie zależeć od liczby poprawnie spisanych osób. Zgodnie z obecnie obowiązującym tekstem ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym za każdy zakończony wywiad bezpośredni rachmistrz otrzyma 7 zł brutto, natomiast za wywiad telefoniczny – 4 zł brutto.

Planowana jest nowelizacja ustawy. Gdy wejdzie w życie, rachmistrz otrzyma 6 zł brutto za każdą spisaną osobę niezależnie od tego, czy spis został dokonany osobiście, czy telefonicznie. 

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.