Ropczyce: Pijany kierowca zatrzymany

Ropczyce: Pijany kierowca zatrzymany

Zgłoszenie przekazane policji przez świadka doprowadziło do zatrzymania pijanego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego Kią ponad 3,5 promila alkoholu. 67-latkowi zatrzymano prawo jazdy, poniesie odpowiedzialność przed sądem.

W dniu 17 października o godz. 17 dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Ropczyc jedzie kierujący kią, który porusza się całą szerokością jezdni.

Funkcjonariusze opisany pojazd zauważyli na skrzyżowaniu ul. Zielonej i Wiejskiej w Ropczycach. Kierującego mężczyznę zatrzymano do kontroli drogowej.

Mundurowi potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód, którym jechał 67- latek trafił na policyjny parking, kierującego przewieziono do izby wytrzeźwień.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, wkrótce poniesie także odpowiedzialność przed sądem.

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Mundurowi sprawdzą każdy taki sygnał.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.