Jury w poniższym składzie dokonało oceny pracy w konkursie „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”.
Prof. dr hab. Władysław Tabasz – prof. nadzw. dr hab. w zakresie prawa, socjologii i historii prawa. Długoletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej. Jest autorem ponad stu publikacji i opracowań o tematyce regionalistycznej, prawnej, historycznej i społecznej oraz promotorem i recenzentem ponad 300 prac licencjackich, magisterskich i doktoranckich, a także recenzentem kilkunastu publikacji naukowych, wydanych w Polsce oraz na Węgrzech i Słowacji. Wyróżniony m.in. Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza i Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Ropczyc”.
Zofia Kostka-Bieńkowska – Starszy kustosz Muzeum w Jarosławiu – Kamienicy Orsettich. Autorka licznych publikacji i wykładów o historii miasta Jarosławia. Jest uważana za najwybitniejszą badaczkę historii Jarosławia przełomu XIX i XX wieku. Specjalizuje się w historii ekonomicznej i społecznej oraz przemianach architektury i urbanistyki miasta. Jest autorką i współautorką licznych artykułów naukowych oraz książek, które w przystępny sposób przybliżają dzieje Jarosławia. Podczas swojej pracy w muzeum, przygotowała kilkanaście wystaw poświęconych lokalnej historii. W 2005 otrzymała nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego w dziedzinie kultury.
Andrzej Tofilski – absolwent historii na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, od 20 lat nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, regionalista – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Leżajskiej, członek Zespołu Redakcyjnego Almanachu Leżajskiego, jednocześnie dokumentalista w Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, przewodnik po Leżajsku.
Po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 14 prac konkursowych (w tym jednego wywiadu, czterech komiksów i dziewięciu prezentacji multimedialnych), które przedstawiały postać Łukasza Opalińskiego – starosty leżajskiego, ks. dra Jana Zwierza – ropczyckiego społecznika oraz Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza – generała brygady, przyznano następujące miejsca i wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Centrum Kulturalne w Przemyślu dla:
Dwa I miejsca:
I miejsce wraz z nagrodą rzeczową (tj. tablet multimedialny) otrzymuje Maja Gomółka z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu (opiekunem projektu była pani Joanna Bojarska) za przedstawienie postaci Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza w formie prezentacji multimedialnej.
I miejsce wraz z nagrodą rzeczową (tj. tablet multimedialny) otrzymuje Marika Marć ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach (opiekunem projektu była pani Małgorzata Wojtanowicz) za przedstawienie postaci ks. Dra Jana Zwierza w formie prezentacji multimedialnej, która wyróżniała się zwartą i przemyślaną konstrukcją, a także była bardzo dokładna, uporządkowana i bogata w treść.
II miejsce wraz z nagrodą rzeczową (tj. smartwatch XIAOMI Redmi Watch 5 Lite oraz słuchawki douszne) otrzymuje Amelia Tokarz z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach (opiekunem projektu był pan Daniel Wójcik) za przedstawienie postaci księdza dra Jana Zwierza w formie wywiadu.
III miejsce wraz z nagrodą rzeczową (tj. smartwatch XIAOMI Redmi Watch 5 Lite) otrzymuje Amelia Madycka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu (opiekunem projektu była pani Magdalena Sało) za przedstawienie postaci Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza w formie prezentacji multimedialnej.
Komisja postanowiła przyznać sześć wyróżnień, które otrzymują:
- Mateusz Bereziewicz z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku (opiekunem pracy był pan Mariusz Siek) wraz z nagroda rzeczową (tj. Smartwatch XIAOMI Redmi Watch 5 Active ) za przedstawienie postaci Łukasza Opalińskiego w formie prezentacji multimedialnej.
- Wiktoria Watras ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu (opiekunem projektu była pani Marzena Milczarek) wraz z nagroda rzeczową (tj. Smartwatch XIAOMI Redmi Watch 5 Active ) za przedstawienie postaci Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza w formie prezentacji multimedialnej.
- Lidia Ciż z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu (opiekunem projektu była pani Joanna Bojarska) wraz z nagroda rzeczową (tj. słuchawki douszne oraz głośnik mobilny) za przedstawienie postaci Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza w formie prezentacji multimedialnej.
- Zuzanna Bluj ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu (opiekunem projektu była pani Marzena Milczarek) wraz z nagroda rzeczową (tj. słuchawki douszne oraz głośnik mobilny) za przedstawienie postaci Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza w formie prezentacji multimedialnej.
- Zuzanna Zub ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Baski Puzon w Jarosławiu (opiekunem projektu była pani Marzena Milczarek) wraz z nagroda rzeczową (tj. słuchawki douszne oraz głośnik) za przedstawienie postaci Wacława Scaevoli-Wieczorkiewicza w formie prezentacji multimedialnej.
- Karolina Czech z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku (opiekunem projektu była pani Bożena Leniart) wraz z nagrodą rzeczową (tj. słuchawki douszne oraz głośnik) za przedstawienie postaci Łukasza Opalińskiego w formie komiksu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności zwycięzcom i wyróżnionym.