Rzeszów: Interwencja w Przewrotnem- odpady w mauserach

Rzeszów: Interwencja w Przewrotnem- odpady w mauserach

Dziś w Przewrotnem doszło do interwencji straży pożarnej, policji, WIOŚ i służb ze starostwa powiatowego w Rzeszowie. Sprawą obiecał zająć się minister Marcin Warchoł. Po wpisie na profilu Nasze Przewrotne zareagowały powyższe służby. 

Minister Warchoł powiadomił, że służby próbowały skontaktować się z firmą – niestety bezskutecznie. Służby podjęły czynności w trybie art. 10b -oględziny, przesłuchanie-wezwanie, wejście siłowe do pomieszczeń wynajmowanych przez firmę MIDAN z Krakowa. Oględziny w środku, gdzie znaleziono kilkanaście mauserów i kilkadziesiąt beczek z nieustaloną.
Substancja została przepompowana do zbiorników starostwa i zabrana z miejsca zdarzenia. Mausery z pozostałością stałą zabezpieczone przez prezes spółdzielni do jutra do zabrania przez Starostwo. Próbki gleby pobrane do badań przez CLB z Rzeszowa. Jutro służby będą pracować z dokumentami. 

Mieszkańcy Przewrotnego kierują podziękowania w stronę ministra Marcina Warchoła za szybką reakcję. Mierzyli się oni z problemem kilka lat. W ciągu jednego przedpołudnia zakończono problem mieszkańców.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email