Rzeszów: Jak będzie wyglądał tunel pod rondem Pobitno

Rzeszów: Jak będzie wyglądał tunel pod rondem Pobitno

Tunel ma przebiegać od okolicy skarbca przy al. Armii Krajowej, pod rondem, w rejon skrzyżowania al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ulicą Morgową. Koszt inwestycji szacuje się na około 80 milionów złotych.

Rondo Pobitno to jedno z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań, przez rondo jest ruch tranzytowy, który biegnie pomiędzy droga krajowa nr 94 a autostrada A4 i drogą S19. Dużo  kierowców dojeżdża tędy także do pracy. Z danych Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie wynika, że dziennie przejeżdża nim nawet 40 tysięcy pojazdów.

Władze miasta aby usprawnić ruch podjęły decyzję o rozbudowie skrzyżowania. Projektowanie inwestycji miało zakończyć się w maju tego roku, ale ze względu na pandemię wykonawca prac, firma Mosty Gdańsk poprosiła o wydłużenie terminu.

Przebudowa polegać ma na zmianie skrzyżowania jednopoziomowego na dwupoziomowe, poprzez wybudowanie tunelu drogowego pod tarczą ronda wraz z wykopem w ciągu alei Armii Krajowej oraz przebudową samej tarczy ronda, drogami dojazdowymi. Inwestycja ruszyć ma dopiero w 2021 r.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.