Rzeszów: LPP wspólnie z władzami Gminy Trzebownisko przyznało stypendia dla uczniów szkół podstawowych

Rzeszów: LPP wspólnie z władzami Gminy Trzebownisko przyznało stypendia dla uczniów szkół  podstawowych

5 października 2022 r. podczas uroczystej gali w Centrum Kultury i Sztuki w Łące uczniowie ze szkół podstawowych w Gminie Trzebownisko otrzymali stypendia za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/22. Wręczone w obecności przedstawicieli samorządu, rodziców oraz firmy LPP wyróżnienia to element zainaugurowanego w tym roku programu realizowanego przez Gminę w partnerstwie z polską spółką odzieżową.

Firma LPP od początku obecności na Podkarpaciu realizuje nie tylko swoje cele biznesowe. W ramach zapowiadanego w czerwcu br. zaangażowania w szereg projektów społecznych, we współpracy z miejscowymi władzami spółka ufundowała pierwsze stypendia dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Trzebownisko.

– W LPP wiemy jak ważne jest wspieranie młodych ludzi na początku ich drogi w rozwijaniu pasji i umiejętności, a jednocześnie dawanie im przestrzeni do poszerzania horyzontów. Poza zapałem do nauki, młodzież ma ważny głos i jest inicjatorem dobrych przemian społecznych, co ma duży wpływ na kształtowanie przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie będzie realnym wsparciem dla uczniów z Gminy Trzebownisko w dalszej edukacji i rozwoju ich talentów – podkreśla Jacek Kujawa, prezes zarządu LPP Logistics.

Realizowany przez lokalne władze program stypendialny skierowany jest do uczniów osiągających sukcesy naukowe, artystyczne oraz sportowe, a także zaangażowanych w sprawy społeczne. Podczas uroczystej gali w Centrum Kultury i Sztuki w Łące, Wójt Gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar oraz Jarosław Bańda, pełnomocnik zarządu LPP, wręczyli dyplomy i wyróżnienia 30 uczniom z klas IV-VIII, którzy będą otrzymywać stypendia za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/22 przez okres 10 miesięcy.

– Mamy nadzieję, że przyznane przy wsparciu firmy LPP stypendia pozwolą uczniom z naszej gminy dalej rozwijać pasje i zainteresowania. Chcielibyśmy, aby jednocześnie stały się one dla nich motywacją do osiągania jeszcze lepszych wyników w nauce i pogłębiania zdobytej wiedzy. Wszystkim tegorocznym stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – dodajedr Sławomir Porada, Zastępca Wójta Gminy Trzebownisko.

Zaangażowanie polskiego producenta odzieży w życie lokalnych społeczności tam, gdzie realizuje swoje kluczowe inwestycje jest na stałe wpisane w strategię firmy. Na terenie Gminy Trzebownisko spółka także podejmuje się realizacji wielu inicjatyw, w szczególności na rzecz jej najmłodszych mieszkańców. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie pilotażowej edycji Programu Wsparcia Świetlic Szkolnych, zakładającego m.in. organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych oraz projekt „Wyprawka dla pierwszaka”, czyli pakiety upominkowe dla wszystkich uczniów rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych.

Długoterminowa perspektywa rozwoju Grupy LPP w regionie związana jest z budową na terenie Gminy Trzebownisko nowego obiektu logistycznego do obsługi e-commerce. Jego operatorem będzie powołana w tym roku spółka LPP Logistics, odpowiedzialna za zarządzanie siecią zaopatrzenia i dystrybucji polskiej grupy, obejmującą obecnie obiekty magazynowe o łącznej powierzchni blisko 400 tys. m.kw. Spółka zapewnia również kompleksowe i nowoczesne usługi magazynowe, frachtowe oraz dystrybucyjne.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email