Rzeszów: Miasto zakupi mikrobusy do przewozu niepełnosprawnych dzieci

Rzeszów: Miasto zakupi mikrobusy do przewozu niepełnosprawnych dzieci

Konrad Fijołek w siedzibie Podkarpackiego Oddziału PFRON podpisał aneks do umowy dotyczącej realizacji w Rzeszowie „Programu Wyrównywania Szans Pomiędzy Regionami III”.

– Aneksem zostały objęte zadania polegające na dofinansowaniu zakupu czterech mikrobusów, z których będą korzystały Domy Dziecka oraz Domy Pomocy Społecznej – mówi prezydent Rzeszowa.

Kupione przez miasto Rzeszów pojazdy dostosowane są do przewozu osób z niepełnosprawnościami i będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: „Mieszko”, „Dobrawa”, „Bolesław”, DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a.

Wartość projektów w ramach podpisanego w środę aneksu wynosi 660 000 zł, natomiast jego dofinansowanie pochodzące z PFRON wynosi 396 000 zł.

– W sierpniu prezydent Rzeszowa podpisał z PFRON umowę dotyczącą dofinansowania projektów o wartości 1 165 152 zł (dofinansowanie 835, 303 zł). – To ważne projekty, w ramach których będziemy m.in. likwidowali bariery komunikacyjne i architektoniczne, które utrudniają życie osobom niepełnosprawnym – mówi Konrad Fijołek.

Jeden z projektów będzie zrealizowany w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie przy al. Rejtana 3. Zaplanowano montaż windy zewnętrznej, która ułatwi uczniom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub uczniom czasowo niepełnosprawnym kontunuowanie nauki w szkolnych murach. Następnym zadaniem będzie znaczna poprawa dostępności architektonicznej i komunikacyjnej budynku urzędu miasta przy pl. Ofiar Getta 7. Wykonany zostanie plan tylfograficzny i tabliczki pomieszczeń w alfabecie Breille’a. Dofinansowana zostanie również dalsza część modernizacji budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rzeszowie, przy ul. Załęskiej 7a w ramach, czego zostaną ocieplone ściany zewnętrzne budynku styropianem z wykonaniem elewacji oraz ociepleniem stropu wełną mineralną. Powstanie też instalacja fotowoltaiczna.

Wartość projektów, które wykona Rzeszów z wykorzystaniem dofinansowania z PFRON (umowa sierpniowa i aneks podpisany dziś) to 1 825 152,38 zł (dofinansowanie 1 231 303,35 zł.

 

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.