Rzeszów: Można się już zapisać na VII Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk

Rzeszów: Można się już zapisać na VII Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk

Ruszyły zapisy na VII Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk w Polańczyku. W tym roku, 26 sierpnia, uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc w leczeniu ciężko chorym braciom z Jedlicza: Frankowi i Brajanowi.

Na zawody można się zapisywać do 23 sierpnia 2023 r. poprzez stronę internetową www.timekeeper.pl. Warto to zrobić jak najszybciej, ponieważ w crossie – ze względu bezpieczeństwa – będzie mogło wystartować jedynie 200 osób.

DCIM\100MEDIA\DJI_0519.JPG

Bieg w Polańczyku to jedne z najciekawszych zawodów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. W programie przewidziane są trzy konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km), Nordic Walking (dwie pętle po ok. 3,2 km), oraz Bieg dla Wczasowiczów (ok. 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

Jednak to nie wynik sportowy jest tu najważniejszy. Głównym celem zawodów jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, których beneficjentami najczęściej są osoby z Podkarpacia. Dwa lata temu była to Magda Kowalczyk z bieszczadzkiego Bukowca, która po tragicznym wypadku samochodowym walczyła o powrót do zdrowia, rok temu niepełnosprawne dzieci ze stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych.

Tym razem na wsparcie czekają bracia z Jedlicza. Czteroletni Franek urodził się z zespołem Downa. Zdiagnozowano u niego również wadę serca i szereg innych chorób, przez co potrzebuje stałej rehabilitacji. Sytuacja piętnastoletniego Brajana jest trudniejsza, gdyż chłopiec walczy z chorobą nowotworową. Przeszedł już kilka zabiegów i operacji, ale czeka go nadal długie, bardzo kosztowne leczenie. Dlatego tak ważne jest, aby zebrać jak najwięcej środków podczas sierpniowego crossu. W zeszłym roku było to ponad 30 tysięcy zł.

Należąca do PGE Energia Odnawialna Wyspa Energetyk jest miejscem wypoczynkowym. Ponad 70 proc. jej powierzchni zajmuje las. W pozostałej części znajdują się łąki oraz piaszczysto- skaliste plaże. Pośród sosen i brzóz stoją domki letniskowe. Obok nich jest pole campingowe, boisko do siatkówki, restauracja oraz przystanie żeglarskie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://solina.pl/.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email