Rzeszów: Od poniedziałku można ubiegać się o Rzeszowski Bon Żłobkowy

Rzeszów: Od poniedziałku można ubiegać się o Rzeszowski Bon Żłobkowy

W poniedziałek ruszył nabór wniosków na Rzeszowski Bon Żłobkowy o wysokości 300 zł miesięcznie przypadające na jedno dziecko w żłobku niepublicznym.

– Od 20 września można wnioskować o Rzeszowski Bon Żłobkowy – dowiadujemy się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Formularze wniosków są dostępne w siedzibie ośrodka przy ul. Jagiellońskiej 4 i na jego stronie internetowej. Wnioski można składać osobiście w budynku przy Jagiellońskiej.

Rzeszowski Bon Żłobkowy ma za zadanie częściowo pokryć opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym niezależnie od dochodów. 

Dodatkowe świadczenie będzie obowiązywać od września do końca grudnia. Miasto przewiduje, że w ciągu czterech miesięcy wyda na nie ok. milion złotych.

Skorzystać z bonu mogą osoby, które wraz z dziećmi mieszkają na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni), i które podlegają pod rzeszowski urząd skarbowy. Środki należą się również studentom studiów dziennych, osobom uczącym się w trybie stacjonarnym albo pobierającym świadczenie pielęgnacyjne.

W Rzeszowie są obecnie 42 żłobki, w których jest 2,4 tys. miejsc, natomiast tylko 10 placówek z 1415 miejsc jest w rękach miasta.

– W innych polskich miastach taki bon funkcjonuje z sukcesem. Tuż po wyborach rozpoczęliśmy intensywne prace nad jego wprowadzeniem – podsumował Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.