Rzeszów: Podkarpackie Centrum Innowacji sfinansuje projekty badawczo-rozwojowe

Rzeszów: Podkarpackie Centrum Innowacji sfinansuje projekty badawczo-rozwojowe

Najlepsze zespoły naukowe z rzeszowskich uczelni otrzymały granty na prace badawczo-rozwojowe, które w ramach II naboru do Programu grantowego przyznało Podkarpackie Centrum Innowacji.

Granty pozwolą zespołom naukowym na opracowanie innowacyjnych technologii. Środki mogą być przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia, urządzeń oraz sprzętów, materiałów oraz surowców służących do prowadzenia badań. Do wydatków kwalifikowanych zalicza się także wynajem aparatury badawczo-naukowej, wynagrodzenie, koszty ochrony patentowej lub prawa własności intelektualnej.

W ramach drugiego naboru do Programu grantowego wpłynęły 143 wnioski o dofinansowanie innowacyjnych projektów. Jest to o ok. 40% więcej niż w ramach pierwszego naboru. Wszystkie projekty zostały zakwalifikowane jako poprawne formalnie, a 119 z nich uzyskało 28/55 punktów i rekomendację do dofinansowania od ekspertów.

12 stycznia 2021 r. podczas posiedzenia Komitetu Alokacji Zasobów PCI została ustalona lista rankingowa.

Komitet Alokacji Zasobów zdecydował, iż te wnioski które uzyskały 44 i więcej punktów otrzymają dofinansowanie   63 projektów, w tym 32 z Politechniki Rzeszowskiej, 25 z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz 6 z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Na realizację prac badawczo-rozwojowych przeznaczono ponad 10 mln złotych.

Wśród najpopularniejszych dziedzin tematycznych projektów znalazły się Ochrona zdrowia, Biogospodarka oraz żywność, Technologie medyczne, w tym urządzenia. W realizacji projektów weźmie udział 309 naukowców. 

Uroczyste podpisanie umów z przedstawicielami uczelni odbędzie się na przełomie stycznia i lutego br. w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.