Rzeszów: Wniosek o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki został złożony

Rzeszów: Wniosek o pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki został złożony

– Udało się zrobić kolejny, ważny krok do rozpoczęcia budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony – mówi pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Wniosek zawiera komplet dokumentów, które są konieczne, aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę. Do obowiązków dokumentów zalicza się: projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, a także oświadczenie o prawie do dysponowania terenem pod inwestycję. By uzyskać ten ostatni dokument konieczne było zakupienie działek, ponieważ samorząd Rzeszowa nie był właścicielem całości gruntów pod budowę PCLA.

Formalności powiązane z kupnem dwóch działek prezydent Marek Bajdak sfinalizował już 23 kwietnia. Miasto kupiło dwie działki wielkości ok. 20 arów, które były własnością prywatnych właścicieli. Natomiast trzecią działkę na rzecz samorządu klub Resovia przekazał bezpłatnie. Poprzednie prace nad podziałem gruntów były prowadzone w szybkim tempie.

– Cieszę się, że udało się przyspieszyć działania związane z tym ważnym dla miasta i województwa przedsięwzięciem. Kosztowało to wiele wysiłku i pracy, ale satysfakcja jest ogromna. Cieszy mnie też bardzo, że inwestycja ma zapewnione wsparcie finansowe z ministerstwa sportu. Nie udałoby się to bez zaangażowania ze strony europosła Tomasza Poręby oraz wojewody Ewy Leniart, z którą byłem u wicepremiera Piotra Glińskiego rozmawiać o rządowej pomocy – mówi prezydent Marek Bajdak.

1 czerwca na stadionie Resovii Wicepremier Piotr Gliński powiadomił, że miasto dostanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 60 mln złotych dofinansowania na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki powstanie na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Do dyspozycji użytkowników będzie m.in. kryta sześciotorowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, natomiast trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.