Rzeszów: Przekazanie defibrylatora AED Bieszczadzkiemu WOPR

Rzeszów: Przekazanie defibrylatora AED Bieszczadzkiemu WOPR

Centrum Medyczne Medyk rozpoczęło akcję #dajemyserce, w ramach której na terenie Rzeszowa ma się pojawić ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Zainaugurowana końcem lipca kampania prowadzona jest pod hasłem Bezpieczne miasto tworzyMY sami, a jej partnerem jest Miasto Rzeszów.

Zależy nam szczególnie na aspekcie profilaktyki krążeniowo-oddechowej. Dlatego właśnie chcemy zwiększyć liczbę defibrylatorów AED, by każdy w razie potrzeby miał do nich szybki i łatwy dostęp. Dodatkowo lek. Stanisław Mazur wskazuje, że obecnie w Rzeszowie znajduje się ok. 200 takich urządzeń, dodatkowe mają pojawić się m. in. na przystankach, w autobusach, parkach czy budynkach użyteczności publicznej. Nie chcemy jednak ograniczać się tylko do terenu naszego miasta – naszym celem jest Bezpieczne Podkarpacie.

Docieramy tam, gdzie przebywa dużo osób i gdzie takie urządzenie może szczególnie się przydać. Dziś przekazaliśmy defibrylator AED firmy Schiller w ręce prezesa Bieszczadzkiego WOPR, Artura Szymańskiego. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i niebawem w naszym regionie będzie więcej miejsc z dostępem do AED, które ratują życie – mówi lek. Stanisław Mazur.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.