Rzeszów: Trzy złote medale mistrzostw świata strażaka z lotniska w Jasionce

Rzeszów: Trzy złote medale mistrzostw świata strażaka z lotniska w Jasionce

Andrzej Szpunar, funkcjonariusz Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, zdobył trzy złote medale podczas mistrzostw świata służb mundurowych World Police and Fire Games.

W imprezie, odbywającej się w kanadyjskim Winnipeg, Szpunar w kategorii wiekowej powyżej 45 lat wygrał wszystkie konkurencje, w jakich startował – bieg na 5000 m na Stadionie Uniwersyteckim, półmaraton w St. Vital Park i bieg przełajowy w Bird’s Hill.

– Podczas biegów przełajowego i półmaratonu, w kategorii open byłem drugi, co dla 47-latka jest nie lada wynikiem, gdyż za rywali miałem zawodników dwa razy młodszych – mówi Andrzej Szpunar, który startował w zawodach dzięki wsparciu zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz pomocy pracowników lotniska. – W podobnych mistrzostwach startuję kolejny raz od 2017 roku, ale to od Polaków mieszkających w Winnipeg po raz pierwszy spotkałem się z tak serdecznym i miłym przyjęciem. Natomiast dzięki Jolancie Gronowski, Prezydent Kongresu Polonii Kanadyjskiej, mieliśmy m.in. możliwość zwiedzenia Parlamentu Manitoby.

W zawodach startowało 8,5 tys. sportowców z ponad 60 krajów. Kolejne mistrzostwa świata policjantów i strażaków odbędą się za dwa lata w Birmingham w Alabamie (USA).

Fot. archiwum prywatne biegacza

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email