Sanok: Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Sanok: Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Funkcjonariusze wiedzą jak ważna jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat. Dlatego też odpowiadając na zaproszenie i spotykają się z dziećmi w szkołach czy przedszkolach. W czasie spotkań przypominają dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz jak i gdzie bezpiecznie się bawić.

Spotkania z funkcjonariuszami są okazja aby opowiedzieć o pracy policjanta, pokazać wyposażenie do służby i policyjny radiowóz. Podczas prelekcji dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

W związku z pandemią policjanci spotkania prowadzili na zewnątrz.

Mundurowi prowadząc działania edukacyjno-informacyjne ostatnio odwiedzili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku oraz z Przedszkola Niepublicznego w Zagórzu.

W czasie spotkań z dziećmi funkcjonariusze przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tłumaczą, w jakich miejscach i w jaki sposób bezpiecznie się bawić, prawidłowo poruszać się po drodze jak również na konieczność ubierania elementów odblaskowych, które mogą uratować życie.

Zwrócili uwagę w jaki sposób należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną i tych gdzie jej brak. Wyjaśnili w jaki sposób korzystać z drogi, w miejscu w którym nie ma chodnika.

Policjanci przestrzegają najmłodszych przed kontaktami z nieznajomymi osobami. Mówią jak prawidłowo powiadomić służby o wypadku czy sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.