Sanok: Tajemniczy darczyńca pozostawił skrzynię z pieniędzmi dla domu dziecka

Sanok: Tajemniczy darczyńca pozostawił skrzynię z pieniędzmi dla domu dziecka

Pod drzwiami domu dziecka w miejscowości Długie na Podkarpaciu ktoś postawił zagadkową skrzynię. Po wezwaniu policji okazało się, że wypełniona jest pieniędzmi i słodyczami.

Przed drzwiami domu dziecka w miejscowości Długie w powiecie sanockim znaleziona została metalowa skrzynia zabezpieczona łańcuchem i kłódką. Na niej znajdowała się informacja o treści: “Proszę się nie bać. Paczka to darowizna. Nic groźnego”. Tajemniczy darczyńca przekazał kod do otwarcia kłódki redakcji portalu Krosno112.pl.

– Patrol policji zastał na miejscu pracowników placówki oraz właściciela lokalnego portalu, do którego zadzwonił mężczyzna i poinformował o skrzyni i podał kod do kłódki, która zabezpieczała skrzynię – mówi w rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Arkadiusz Pałys z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. – Jeden z funkcjonariuszy miał przeszkolenie pirotechniczne i kiedy stwierdził, że jest bezpiecznie, otworzono skrzynię.

Jak się okazało, w skrzyni znajdowało się dużo słodyczy oraz gotówka w kwocie około 100 tysięcy złotych.

Tożsamość hojnego darczyńcy pozostaje tajemnicą. Placówka sprawdzi autentyczność banknotów. Na razie Dom Dziecka w Długiem nie komentuje nietypowego prezentu.

Krośnieńska policja pytana o sprawę, potwierdza, że taka sytuacja miała miejsce. Darczyńca nie jest poszukiwany, a policja nie prowadzi postepowania w tej sprawie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email