Sport: W Bieszczadach odbędzie się Ultra-Bies

Sport: W Bieszczadach odbędzie się Ultra-Bies

11 listopada ruszają zapisy na Ultra-Bies, czyli biegi górskie w sercu Bieszczad. Celem biegu jest stworzenie dla biegaczy, którzy przyjeżdżają z róznych regionów w ten rejon Polski, aby czulli się jak u siebie w domu. 

Biegi Ultra-Bies to doskonały sposób na sprawdzenie wytrzymałości swojego organizmu, poprawę kondycji oraz bieg górski po trasach, które zapierają dech w piersiach.

Celem imprezy jest popularyzacja Bieszczadów wśród biegaczy, rywalizacja sportowa w duchu fair play oraz promocja kultury i folkloru bieszczadzkiego.

Pierwsza edycja Ultra-Bies Biegi Górskie odbędzie się w dniach 6-7 maja 2022 roku w Dołżycy oraz Cisnej.

Dla biegaczy organizatorzy przygotowali trasy na czterech różnych dystansach:

–  „Przebiegły lepszy” o długości 10 kilometrów, prowadzi z bacówki Jaworzec przez takie szczyty jak Czerenina i Falowa do mety w Skupie Runa Leśnego. 

–  „Niestrudzony San” – 30 kilometrów, propozycja startująca w miejscowości Rajskie i biegnąca przez tajemniczą, przepiękną już nieistniejącą wieś Studenne, dalej przez Korbanię i Łopiennik do Dołżycy.

– „Zwodnicza Rusałka” – 44 kilometry, maratońska trasa znad Soliny w Polańczyku, zaprowadzi dzikimi lasami tam, gdzie prowadzi Leszy i San.

– „Dziarski Czad” – 102 kilometry. Propozycja dla najmocniejszych, wystartuje spod solińskiej zapory i zaprowadzi biegaczy w rejon Cisnej; po drodze będzie można zobaczyć z wieży widokowej na Korbani pasmo połonin, a z drugiej strony zaporę w Solinie, trasa będzie prowadziła między innymi przez Łopiennik, Jasło, Rabią Skałę i Przełęcz Orłowicza, Dołżycy.

W Biegu mogą wziąć udział jedynie osoby, które ukończyły 18 rok życia i posiadają ważny paszport lub dowód osobisty. Uczestnik Biegu  w czasie imprezy jest zdany na własne możliwości, a w trakcie jego trwania mogą występować ekstremalne warunki pogodowe. Biegacz przebywając na  trasie  Biegu może poruszać się wyłącznie pieszo  po wyznaczonej i oznakowanej trasie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.