Stalowa Wola: Budżet na 2022 rok

Stalowa Wola: Budżet na 2022 rok

Budżet Stalowej Woli na 2022 rok o wartości ponad 531 milionów złotych zakłada realizację ponad 100 inwestycji na kwotę 143 milionów złotych z czego 92,5 milionów złotych stanowią środki pozyskane z funduszy rządowych, europejskich i norweskich.

Budżet w tym roku jest typowo rozwojowy, 40% planowanych wydatków stanowią wydatki majątkowe, dla najważniejszego celu jakim jest Strategiczny Park Inwestycyjny Euro – Park Stalowa Wola.

Z blisko 220 mln zł, 77 mln zł stanowią wydatki na wykup nieruchomości, gruntów, które będą tworzyły Strategiczny Park Inwestycyjny, będący wielką szansą na nową rzeczywistość gospodarczą i społeczną miasta oraz regionu, gdzie pracę znajdzie kilkanaście tysięcy osób.

Zadania związane z budową dróg stanowią ponad 54,5 mln zł. w tegorocznym budżecie. Wśród nich znalazło się uzbrojenie terenów inwestycyjnych Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro – Park Stalowa Wola, budowa nowego układu komunikacyjnego.

Wartość całego zadania to blisko 50 mln zł, a jego realizacja planowana jest do 2024 roku. W przyszłym roku miasto wyda na ten cel 10 mln zł.

Wśród realizowanych inwestycji drogowych w 2022 roku będą m.in.: budowa tunelu pod torami pomiędzy ulicami Okulickiego, 11 listopada i Przemysłową, budowa ul. Działkowej, Granicznej, przebudowa ul. Gen. L. Okulickiego, rozbudowa wraz z budową nowego odcinka drogi przy ul. Spacerowej.

Istotnym zadaniem, poprawiającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta jest przebudowa przejść dla pieszych, budowa chodników, doświetlenia, oznakowania, modernizacja sygnalizacji świetlnej w 34 miejscach na terenie miasta. Jest to zadanie na łączną kwotę 9,4 mln zł.

,,Nie będziemy podnosić żadnych podatków dla mieszkańców
i przedsiębiorców. Nie będziemy podnosić jednej z najniższych w Polsce opłat za odpady w wysokości 13 zł od osoby. Nie będziemy również podnosić cen biletów komunikacji publicznej. Nie będą również wprowadzane żadne inne dodatkowe opłaty, które występują w innych miastach, jak chociażby opłaty parkingowe, opłaty za postój na parkingach publicznych miasta Stalowej Woli” Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.