Stalowa Wola: Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Stalowej Woli wykonuje badania i zabiegi endoskopowe

Stalowa Wola: Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Stalowej Woli wykonuje badania i zabiegi endoskopowe

Od poniedziałku, 4 kwietnia, Centrum Medyczno-Diagnostyczne wykonuje badania, zabiegi endoskopowe (gastroskopia, kolonoskopia) także nieodpłatnie.

Endoskopia i gastroskopia to badanie, które umożliwia sondowanie i diagnostykę schorzeń przełyku. Kolonoskopia to badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego, polega na oglądaniu wnętrza jelita grubego. 

Powyższe świadczenia zdrowotne są od kwietnia refundowane w Centrum Medyczno Diagnostycznym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

,,Nasze starania zostały zwieńczone sukcesem. Podpisana umowa z Funduszem pozwoli na zwiększenie dostępności tych specjalistycznych usług oraz zwiększy możliwości diagnostyczne dla populacji Stalowej Woli i okolic” – lekarz medycyny Tomasz Kiszka, specjalista gastrolog.

Jak twierdzi doktor Włodzimierz Kostrzewa, chirurg, proktolog czyli specjalista od chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego, hemoroidy, a w języku potocznym żylaki odbytu należą do chorób cywilizacyjnych, do uznawanych za wstydliwe choroby okolicy odbytu.

Podstawą nowoczesnego leczenia objawowych hemoroidów są metody minimalnie inwazyjne. W pierwszym i drugim stopniu są to skleroterapia oraz stosowanie gumowych podwiązek jako metodą z wyboru.

Skleroterapia jest metodą zamykania naczyń, polega na podaniu chemicznego środka obkurczającego światło żyły. Dzięki zakładaniu podwiązek uzyskuje się zmniejszenie objętości hemoroidu oraz delikatnym umocowaniu do ściany odbytnicy, co zapobiega wypadaniu guzka hemoroidalnego do kanału odbytu.

Centrum Medyczno Diagnostyczne w Stalowej Woli przy Alejach Jana Pawła II 13/212, oferuje pacjentom pełny zakres leczenia hemoroidów łącznie z laserem. Do tej pory na taki zabieg trzeba było jechać do Rzeszowa czy Lublina.

Najnowszą metodą leczenia hemoroidów jest laserowa plastyka hemoroidów. Przygotowanie do zabiegu polega na wykonaniu wlewki doodbytniczej oraz zastosowaniu leków wspomagających wypróżnianie.

Zabieg poza niewielkim bólem podczas znieczulenia miejscowego jest niebolesny. Pacjent ułożony w pozycji ginekologicznej, kolanowo- łokciowej, lub na lewym boku. Po wprowadzeniu wziernika i odnalezieniu splotu hemoroidalnego wprowadza się światłowód do hemoroidu.

Przy pomocy światła lasera następuje zamknięcie dopływu krwi do guzka hemoroidalnego i obkurczenie tkanki guzka. Pacjent chwilę po zabiegu wraca do domu. W zaleceniach otrzymuje przez kilka dni profilaktycznie leki.

Przeciwwskazane jest samodzielne prowadzenie przez kilka dni pojazdów z powodu podania leku do znieczulenia miejscowego.

Wadą metody laserowej pozostają wysoki koszt dla pacjenta, bo zabieg nie jest refundowany. Koszt jest niwelowany komfortem pacjenta oraz krótką niedyspozycją w porównaniu z klasyczną operacją chirurgiczną w szpitalu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email