Stalowa Wola: Konkurs elegancji na zakończenie VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Stalowa Wola: Konkurs elegancji na zakończenie VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

VI Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych zorganizowana w weekend w Stalowej Woli przez Automobilklub Stalowowolski zakończyła się w sobotę, 10 września konkursem elegancji przed Miejskim Domem Kultury.

Finał mistrzostw Polski pojazdów zabytkowych w Stalowej Woli

Udział w imprezie wzięło 26 załóg. Najstarszy był Ford A z 1930 roku, najmłodszy Mercedes Benz z 1992 roku. Organizatorzy postawili sobie za cel przygotowanie bardzo wymagającego rajdu zarówno dla kierowców i pilotów.

Załogi zmierzyli się z dwoma próbami na regularność. Trasa w pierwszym dniu rajdu wyniosła 135 km, w drugim 75 km.

Trasa pierwszej z prób przebiegała przez malownicze tereny rezerwatu przyrody znajdującego się w obszarze Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie, gdzie pośród jezior zawodnicy poczuli się jakby przemierzali tereny Warmii i Mazur. Przy okazji zwiedzili teren największej partyzanckiej bitwy do której doszło podczas II wojny światowej.

Nie zabrakło szybkich prób sportowych, gdzie można było pojechać przysłowiowym bokiem, ale przygotowano próby w których trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami technicznymi.  

Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin oraz 140 rocznicy śmierci Ignacego Łukasiewicza, który większość swojego życia spędził na Podkarpaciu, uczestnicy poznali w laboratorium chemicznym część jego wynalazków i zwiedzili także wystawę pojazdów zabytkowych zlokalizowaną w filii Politechniki Rzeszowskiej, której patronem jest pionier przemysłu naftowego.

Jak głosi legenda w stawach i bagnach do dzisiaj spoczywają zatopione wozy pancerne, które czekają cierpliwie na swoje odkrycie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *