Stalowa Wola: Konkurs elegancji na zakończenie VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Stalowa Wola: Konkurs elegancji na zakończenie VI Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

VI Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych zorganizowana w weekend w Stalowej Woli przez Automobilklub Stalowowolski zakończyła się w sobotę, 10 września konkursem elegancji przed Miejskim Domem Kultury.

Finał mistrzostw Polski pojazdów zabytkowych w Stalowej Woli

Udział w imprezie wzięło 26 załóg. Najstarszy był Ford A z 1930 roku, najmłodszy Mercedes Benz z 1992 roku. Organizatorzy postawili sobie za cel przygotowanie bardzo wymagającego rajdu zarówno dla kierowców i pilotów.

Załogi zmierzyli się z dwoma próbami na regularność. Trasa w pierwszym dniu rajdu wyniosła 135 km, w drugim 75 km.

Trasa pierwszej z prób przebiegała przez malownicze tereny rezerwatu przyrody znajdującego się w obszarze Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie, gdzie pośród jezior zawodnicy poczuli się jakby przemierzali tereny Warmii i Mazur. Przy okazji zwiedzili teren największej partyzanckiej bitwy do której doszło podczas II wojny światowej.

Nie zabrakło szybkich prób sportowych, gdzie można było pojechać przysłowiowym bokiem, ale przygotowano próby w których trzeba było wykazać się dużymi umiejętnościami technicznymi.  

Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin oraz 140 rocznicy śmierci Ignacego Łukasiewicza, który większość swojego życia spędził na Podkarpaciu, uczestnicy poznali w laboratorium chemicznym część jego wynalazków i zwiedzili także wystawę pojazdów zabytkowych zlokalizowaną w filii Politechniki Rzeszowskiej, której patronem jest pionier przemysłu naftowego.

Jak głosi legenda w stawach i bagnach do dzisiaj spoczywają zatopione wozy pancerne, które czekają cierpliwie na swoje odkrycie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email