Stalowa Wola: Kulisy pobytu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

Stalowa Wola: Kulisy pobytu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

Wizyta w Stalowej Woli Jarosława Kaczyńskiego, szefa Prawa i Sprawiedliwości, została w niedzielę 4 września starannie przygotowana.

Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli – kulisy pobytu

Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim wybrano zbudowaną przed rokiem salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej numer 3. Wejściówki dostawali ci, którzy wcześniej zapisali się na listach.

Półtorej godziny przed przybyciem lidera Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy rozpoczęło się wpuszczanie uczestników przez furtkę, gdzie sprawdzane były listy z nazwiskami. Każdy dostawał przywieszkę z napisem „gość”, dziennikarze mieli przywieszki z napisem „media”.

Jarosław Kaczyński przyjechał spóźniony godzinę po spotkaniu w Mielcu i w Baranowie Sandomierskim, o który zahaczył w drodze do Stalowej Woli. 

Na scenie w Stalowej Woli po lewej stronie prezesa siedziały ubrane w kolorowe stroje panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zaleszan, po prawej dzieci i młodzież, w tym syn prezydenta Stalowej Woli. W środku stał rząd biało-czerwonych flag.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Stalowej Woli zawierało podobne tematy, jakie poruszał w innych miejscowościach. Przede wszystkim chodziło o reparacje wojenne od Niemiec w wysokości 6 bilionów złotych.

Tym razem jednak prezes podkreślił, że uzyskiwanie ich będzie trwać bardzo długo i że należy się liczyć z tym, że w końcu może to być tylko jeden promil tej kwoty. Przy okazji dostało się „totalnej opozycji” o której prezes powiedział: – Oni są partią niemiecką, proszę państwa, to jest partia niemiecka i drwią sobie z elementarnych praw własnego narodu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *