Stalowa Wola: Nowoczesny cyfrowy aparat do badania piersi już pracuje w szpitalu

Stalowa Wola: Nowoczesny cyfrowy aparat do badania piersi już pracuje w szpitalu

W pracowni mammograficznej Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Kwiatkowskiego w Stalowej Woli, nazywanym popularnie ambulatorium, pracuje nowoczesny cyfrowy aparat mammograficzny.

Aparat kosztował 600 tysięcy złotych i służy do wykonywania badań profilaktycznych w zakresie wczesnego wykrywania raka gruczołu piersiowego. Aparat zastąpił funkcjonujący od 10 lat aparat analogowy, wycofany z użytkowania.

 ,,Zamontowany mammograf cyfrowy służy do kontynuowania badań mammograficznych, ale już w nowoczesnym systemie cyfrowym o bardzo wysokiej rozdzielczości obrazu. System cyfrowy umożliwi przesyłanie badań do opisu drogą cyfrową i będzie wpisywał się w ogólnopolski system teleinformatyczny” – doktor Wojciech Korkowski, dyrektor ambulatorium.

Aparat ma wiele zalet, łatwiej i krócej prowadzi się na nim badanie, wykonane obrazy są wysokiej jakości, wychwytują niewielkie zmiany. Mammograf cyfrowy poprzez odpowiednie ukształtowanie powierzchni kontaktujących się z piersią kobiety, zapewnia pacjentkom minimalizację nieprzyjemnych doznań.

Duże znaczenie w ich minimalizacji ma miła i fachowa obsługa, którą dyrekcja zapewnia. Korzyści dla pacjentek ze zrealizowanej inwestycji będą oczywiste.

To możliwość wykonania szybkiej i precyzyjnej diagnostyki mammograficznej o wysokiej jakości, prowadzonej na zlecenie lekarskie, w ramach programów skriningowych.

Zostanie utrzymany łatwy dostęp do badań umożliwiających wczesne rozpoznanie choroby nowotworowej gruczołu piersiowego u kobiet a poprzez to, zostanie zwiększona wykrywalność tego schorzenia i stanie się możliwe szybsze podjęcie leczenia.

Bodźcem do kupna mammografu cyfrowego była świadomość tendencji wzrostowej zachorowania na raka piersi u kobiet i niemałe żniwo śmiertelne, które on powoduje.

Raka piersi w Polsce wykrywa się rocznie u około 11 tysiąca kobiet, a około 5 tysięcy kobiet rocznie umiera z tego powodu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.