Stalowa Wola: Ograniczenia odwiedzania pacjentów nie oznaczają zakazu odwiedzin

Stalowa Wola: Ograniczenia odwiedzania pacjentów nie oznaczają zakazu odwiedzin

19 listopada w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli wprowadzono ograniczenia związane z odwiedzinami pacjentów. Nie oznaczają całkowitego zakazu odwiedzin.

Ograniczenia są związane z przybierającą na sile czwartą falą COVID-19.

,,W trosce o zdrowie i życie pacjentów, wprowadzenie ograniczeń w odwiedzinach było konieczne. Dlatego też w obecnej sytuacji, są one możliwe tylko w sytuacjach szczególnych, jeśli dotyczą: pacjentów w stanie terminalnym, pacjentów z ciężkimi ograniczeniami intelektualnymi, w stanach zagrożenia życia, pacjentów długo hospitalizowanych (powyżej 2 tygodni), pacjentek w przypadku urodzenia dziecka z wadą lub poronienia” – Dyrekcja Szpitala.

Odwiedziny w wyżej wymienionych sytuacjach mogą odbywać się za zgodą Lekarza Kierującego Oddziałem lub Lekarza Dyżurnego (zgodnie z  obowiązującą w Szpitalu instrukcją „Organizacja odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie epidemii COVID-19”).

Nie dopuszcza się odwiedzania pacjentów przez osoby wykazujące objawy infekcji, jak katar, kaszel, gorączka, ból gardła, biegunka i tym podobne. Osoby odwiedzające są zobowiązane do bezwzględnego stosowania masek medycznych zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcji rąk przed wejściem do pacjenta.

Odwiedziny mogą odbywać się jeden raz na dobę i trwać maksymalnie do 30 minut. Pacjenta jednoczasowo może odwiedzać 1 osoba, a tylko w szczególnych sytuacjach 2 osoby. Nie są możliwe odwiedziny w oddziale dedykowanym chorym na COVID-19. Ograniczenia odwiedzin obowiązują do odwołania.

Opiekunowie hospitalizowanych dzieci, będących pacjentami np. oddziałów pediatrycznego bądź laryngologicznego, mają prawo przebywać w szpitalu wraz z nimi. Każda osoba odwiedzająca spełniająca powyższe warunki przed wejściem w oddział musi wypełnić wywiad epidemiologiczny, który przekazuje personelowi medycznemu oddziału.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.