Stalowa Wola: Rusza Stalowowolska Paczka Pomocy

Stalowa Wola: Rusza Stalowowolska Paczka Pomocy

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia rusza charytatywna akcja pod nazwą “Stalowowolska Paczka Pomocy”. To inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Głównym celem akcji jest wsparcie osób starszych oraz osób niepełnosprawnych ze Stalowej Woli, będących w trudnej sytuacji finansowej w okresie przedświątecznym poprzez zbiórkę darów rzeczowych i przekazanie ich w formie paczek.

– Mając na względzie bezpieczeństwo oraz ochronę zdrowia i życia tych osób, należących do grup szczególnie narażonych na zakażenie koronawirusem, paczkami chcielibyśmy obdarować około 60-70 osób z naszego Miasta. Mamy również świadomość tego, że obecny stan gospodarki oraz zaburzony system funkcjonowania w przestrzeni lokalnej, zarówno ograniczenie kontaktów społecznych jak i popytu na rynku gospodarczym negatywnie wpływa na stan finansów lokalnych firm i instytucji a szczególnie pracowników – wyjaśniają organizatorzy.

Do 30 listopada lokalne firmy i instytucje, będą miały możliwość przygotowania paczek, zawierających artykuły spożywcze. To m. in. kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, owoce w słoiku lub w puszcze, owoce suszone, wyroby czekoladowe, ciastka paczkowane itp. oraz artykuły chemiczne, w tym m. in. płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania ok. 1 kg – 1,5 kg, płyn do płukania, kostki zapachowe do wc itp.

– W ramach Akcji nie będą zbierane środki finansowe, dlatego zachęcamy firmy instytucje do przygotowania 2 paczek, które po dostarczeniu do MOPS następnie z pomocą strażaków i wolontariuszy w terminie do 14 grudnia 2020 roku przekazane zostaną mieszkańcom naszego Miasta.
Ważny jest również dla nas fakt, aby paczki nie były anonimowe, w związku z tym prosimy firmy i instytucje, aby dołączyły do każdej z nich kartki świątecznej z życzeniami i informacją kto ją przygotował. Chcemy bowiem, aby osoba która ją otrzyma była świadoma darczyńcy – zastrzega organizator.

Więcej informacji na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.