Stalowa Wola: Święto modelarzy, pasjonatów lotnictwa i historii na Konkursie Sikorski Model Show 2022.

Stalowa Wola: Święto modelarzy, pasjonatów lotnictwa i historii na Konkursie Sikorski Model Show 2022.

Święto modelarzy, pasjonatów lotnictwa, historii, czyli ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego Sikorski Model Show 2022 miała miejsce w powstającym Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli.

Samoloty, śmigłowce, pojazdy wojskowe, okręty, dioramy, pokazy grup rekonstrukcyjnych, projekcje filmowe, wystawy. To zaledwie część atrakcji, które w sobotę 11 czerwca ucieszyły wielbicieli historii i fanów modelarstwa podczas 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego Sikorski Model Show 2022.

Popularyzacja modelarstwa, wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży to cel, który od lat przyświeca organizatorom Sikorski Model Show. Głównym punktem programu był konkurs modelarski o charakterze otwartym, skierowany do indywidualnych, zrzeszonych modelarzy.

Rozegrany został w dwóch grupach: festiwalowej oraz konkursowej, rywalizacja odbywała się w podziale na grupy wiekowe junior i senior.

Konkurs to nie jedyna atrakcja jaką w tym roku przygotowali organizatorzy wydarzenia w przestrzeni powstającego Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego kolekcjonerzy zaprezentowali swoje niezwykłe zbiory, odbyła się giełda modelarska, a wielbicieli historii podziwiali pokazy grup rekonstrukcyjnych

Na uczestników czekały pojazdy historyczne, sprzęt wojskowy, zabytkowe auta, prezentacja stalowowolskich salonów samochodowych, wozy bojowe straży pożarnej i sprzęt policyjny. W przestrzeni Muzeum COP zaprezentowano wystawę karykatury lotniczej znanego rysownika Andrzeja M. Olejniczaka a fani dobrego kina spotkali się na projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Projekcja była pretekstem do dyskusji z gatunku „prawda czasu, prawda ekranu”. Spotkanie poprowadził znany ekspert i dziennikarz Wojciech Łuczak, a wzięli w nim udział uznani specjaliści Robert Gretzyngier (Bitwa o Anglię) i Wojtek Matusiak (Dywizjon 303).

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.