Stalowa Wola: Świętowanie Imienin ,,Stalowe Krystyny''

Stalowa Wola: Świętowanie Imienin ,,Stalowe Krystyny''

Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich świętowało w niedzielę w Stalowej Woli X Jubileuszowych Podkarpackich Imienin Krystyn „Stalowe Krystyny”.

Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich, które ma 70 członkiń, ma na celu integrację Krystyn z różnych środowisk.

,,Raz w miesiącu spotykamy się w Rzeszowie, oraz bardzo często uczestniczymy w różnych przedsięwzięciach kulturalnych i nie tylko”. Krystyna Leśniak-Moczuk.

Po przyjeździe do Stalowej Woli Krystyny miały obiad w restauracji hotelu Stal. W południe biskup Edward Frankowski odprawił w ich intencji Mszę świętą w bazylice konkatedralnej Matki Bożej Królowej Polski. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.

W Centrum Aktywności Seniora miała miejsce akademia Imieninowa. Były życzenia imieninowe, program artystyczny w wykonaniu senioralnego zespołu tanecznego „Stalowianki” oraz chóru i kapeli „Lasowianka” pod dyrekcją Edwarda Horoszki.

Przedstawiono historię dziesięciu Podkarpackich Imienin Krystyn, nadano godności Nasza Krystyna, Krystynianin Pierwszy, Super Krystyna, Krynia 2022. Wręczone zostały egzemplarze książki „Fenomen Krystyn” autorstwa profesor Krystyny Leśniak-Moczukz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Było wręczenie pamiątek z miasta Stalowa Wola dla najmłodszej Krysi i najstarszej Krychy oraz dla Krystyn i gości spoza województwa i kraju. A wśród gości była profesor Maria Szyszkowska – filozof i polityk, działaczka społeczna, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, senator V kadencji.

Wręczono dyplomy z okazji Jubileuszu X Jubileuszowych Podkarpackich Imienin Krystyn. Na finał była kolacja, potańcówka z Krystynami, konkurs na najpiękniejszą suknię Krystyniańską i udział w Kolorowym Korowodzie Krystyn przed koncertem Lato-Muzyka-Zabawa “Wakacyjna Trasa Dwójki” na błoniach nad Sanem.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.