Stalowa Wola: Uczniowie Złotej Kościuszkowskiej w nagrodę zwiedzali Sejm i Pałac Prezydencki

Stalowa Wola: Uczniowie Złotej Kościuszkowskiej w nagrodę zwiedzali Sejm i Pałac Prezydencki

Uczniowie Złotej Kościuszkowskiej (popularna „budowlanka”) brali udział w konkursie wiedzy o polskim Sejmie zorganizowanym przez Biuro posła Rafała Webera dla szkół ponadpodstawowych w powiecie stalowowolskim.

Spośród 20 uczestników konkursu wyłoniono 6 laureatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów.

Wśród nich znaleźli się: Oliwia Majka klasa 2A, Wojciech Sroczyński 2TEM, Oliwia Smolarek 1TPM, Marcelina Kozubal 2TEM, Kamil Sawicz 2A, Natalia Kłapyta 2TEM. Koordynatorem konkursu w Zespole Szkół numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki była Iwona Szewc.

Nagrodą w konkursie była wycieczka do Warszawy, połączona ze zwiedzaniem Sejmu, Pałacu Prezydenckiego, w której wzięli udział: Oliwia Majka i Kamil Sawicz z klasy 2A, Wojciech Sroczyński, Natalia Kłapyta i Emilia Tylus z klasy 2TEM, Barbara Jaskot z klasy 3Fp wraz z opiekunem panią Iwoną Szewc.

W Pałacu Prezydenckim z nastolatkami spotkała się Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Andrzeja Dudy. Pogratulowała młodym ludziom zakwalifikowania się do finału konkursu oraz pytała o przygotowaniach do udziału w wydarzeniu i o jego przebieg.

Uczniowie podzieli się z Pierwszą Damą spostrzeżeniami na temat nauki zdalnej, a tegoroczni maturzyści mówili o planach na przyszłość, o wymarzonych kierunkach studiów i typowanych przez nich uczelniach.

Młodzież była ciekawa jakie pasje i marzenia towarzyszyły małżonce prezydenta, kiedy była w ich wieku, rozmawiano o pływaniu, książkach i nauce za granicą. Agata Kornhauser-Duda odpowiadała na pytania o jej pracę w szkole jako germanistki i rolę Pierwszej Damy – obowiązki, wizyty i spotkania.

Na zakończenie Pierwsza Dama złożyła wszystkim uczestniczącym w spotkaniu życzenia spokojnych, pełnych zdrowia i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz realizacji planów w Nowym Roku.

Konkurs wiedzy o Sejmie  biorącej w nim młodzieży poszerzył wiedzę o współczesnym polskim parlamentaryzmie. Wiedza o parlamentaryzmie pomaga w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego, realizowana poprzez akt uczestnictwa w wyborach jest podstawą demokracji w Polsce.

Wiedza o Sejmie ma znaczenie dla każdego Polaka.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.