Stalowa Wola: W Dzień Dziecka otwarty został wodny park w parku miejskim

Stalowa Wola: W Dzień Dziecka otwarty został wodny park w parku miejskim

Park wodny otwarty z okazji Miejskiego Dnia Dziecka. Od tego dnia cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wodny Plac Zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą powstał w Parku Miejskim przy ulicy Popiełuszki w 2018 roku w ramach inwestycji „Wielopokoleniowe strefy aktywności sportowej”.

Nieckę wodna o powierzchni 600 metrów kwadratowych wyłożono bezpiecznym dla dzieci tworzywem. W niej znajdują się urządzenia takie jak: krab, kopuła wodna, tęcza, armatki wodne, smok, ośmiornica, parasolka, pelikan, żaba.

Zbudowano przebieralnie, natryski, a także sanitariaty z pomieszczeniami technicznymi.

Zagospodarowano teren wokół niecki. Utwardzone zostały ścieżki i placyki, pojawiły się ogródki kwietne, zielony labirynt, górka wspinaczkowa i piknikowa, ławki i zieleńce, a także siłownia plenerowa z 6 urządzeniami.

Znajdują się tam stojaki na rowery, urządzenia służące rekreacji jak stół do ping ponga, stoliki szachowe, zabawki edukacyjne.

Teren doświetlono, objęto monitoringiem miejskim. Za placem zabaw znajduje się grzybek do prowadzenia małej gastronomii. Zadanie to kosztowało blisko 4 miliony złotych.

Ministerstwo Sportu i Turystyki na realizację tego projektu przyznało dofinansowanie w wysokości ponad 1 milion 100 tysięcy złotych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.