Stalowa Wola: Z funduszy norweskich miasto unowocześni wnętrza Miejskiego Domu Kultury

Stalowa Wola: Z funduszy norweskich miasto unowocześni wnętrza Miejskiego Domu Kultury

Dzięki pieniądzom z funduszy norweskich Stalowa Wola dokończy modernizację Miejskiego Domu Kultury. Samorząd otrzyma ponad 13,5 miliona złotych na ten cel. O dotacje ubiegało się ponad 200 wniosków, do realizacji wybrano 20.

Stalowa Wola rywalizowała o dofinansowanie w ramach poddziałania „Restauracja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”. Gminny projekt znalazł się na zwycięskiej liście jako jeden z szesnastu pod nazwą „Przebudowa i wykonanie prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego”.

Projekt zakłada przebudowę i remont sali widowiskowej, sceny i pomieszczeń przyległych w zabytkowym budynku Miejskiego Domu Kultury. Mają być zastosowane rozwiązania wpływające na poprawę oszczędność energii, dostosowanie małej sali kinowej do wymogów sali muzyczno – teatralnej. Adaptacja nowych przestrzeni znajdujących się na II piętrze budynku Miejskiego Domu Kultury do prowadzenia działalności kulturalnej

Ponadto w projekcie zaplanowano realizację oferty kulturalno-edukacyjnej, powołanie Klastra Lasowiackiego, zakup wyposażenia. Prace potrwają 2,5 roku, realizacja rozpocząć się ma w 2021 roku.

Całkowity koszt zadania to 19 milionów 654 tysięcy złotych; 15 milionów 908 tysięcy złotych to kwota kwalifikowana, a przyznana dotacja to 13 milionów 522tysięcy złotych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.