Stalowa Wola: Zamienili makulaturę, nakrętki i zużytą elektronikę na nagrody

Stalowa Wola: Zamienili makulaturę, nakrętki i zużytą elektronikę na nagrody

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Gala Finałowa rozdania nagród w „XIII edycji Konkursu zbiórki makulatury, zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz nakrętek”.

W konkursie wzięło udział 26 placówek szkolno-wychowawczych z terenu Stalowej Woli. Uczestnicy zebrali wspólnie 40 ton makulatury i 5 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Najlepsze jednostki zebrały i oddały do przetworzenia ponad 100 kg makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia. Wszystkie placówki, które wzięły udział w konkursie nagrodzono.  

Młodzi ekolodzy z nagrodzonych przedszkoli, szkół podstawowych, jednostek wychowawczych, uczestniczyli podczas Gali w quizie ekologicznym, zorganizowanym na zasadach „koła fortuny”.

Każda placówka otrzymała plakaty i ulotki dotyczące prawidłowego segregowania odpadów oraz specjalnie dla nich wydaną książeczkę „Smok RIPOK. Opowieść dla dzieci, jak segregować śmieci i o wielkim stworze, co przerabia ich morze”. 

Organizatorem Konkursu, Gali Finałowej, fundatorem cennych nagród oraz wydawcą wspomnianej książeczki był Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli.

Idea konkursu powstała trzynaście lat temu w celu promowania edukacji ekologicznej, z podkreśleniem konieczności prawidłowego sortowania odpadów i recyklingu. 

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email