Strzyżów: Instalacje OZE - ważny komunikat

Strzyżów: Instalacje OZE - ważny komunikat

Gmina Strzyżów ma obowiązek przekazywania do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego informacji o ilości wyprodukowanej energii elektrycznej i cieplnej przez instalacje OZE.

Zgodnie z wymaganiami projektu pn. „Odnawialne źródła energii w gminie Strzyżów”, w ramach którego wykonywane były instalacje odnawialnych źródeł energii (OZE) z dofinansowaniem z funduszy europejskich, Gmina Strzyżów ma obowiązek corocznego przekazywania do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie informacji o ilości wyprodukowanej energii elektrycznej i energii cieplnej przez zamontowane instalacje OZE.

W związku z tym, zgodnie z art. § 4, ust. 1, pkt 8 podpisanych umów pomiędzy Beneficjentami projektu, a Gminą Strzyżów w sprawie wzajemnych zobowiązań organizacyjnych i finansowych, zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Strzyżów, u których zamontowano instalacje fotowoltaiczne,  instalacje kolektorów słonecznych, instalacje pomp ciepła, instalacje kotłów na pellet w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w gminie Strzyżów”  o udzielenie informacji:

  1. wartości wyprodukowanej energii elektrycznej dla instalacji fotowoltaicznej, którą można odczytać z wyświetlacza falownika lub z aplikacji zgodnie z instrukcją odczytu;
  2. wartości wyprodukowanej energii cieplnej dla instalacji kolektorów słonecznych, instalacji pomp ciepła o mocy 5 kW, 7 kW, 9 kW, 12, kW, instalacji kotłów na pellet, którą można odczytać z wyświetlacza sterownika urządzenia zgodnie z instrukcją odczytu;
  3. wartość zużycia prądu dla pomp ciepła do c.w.u. o mocy 3 kW, zgodnie z instrukcją odczytu.

Zebrane dane pozwolą na sporządzenie przez Urząd Miejski w Strzyżowie rocznego oświadczenia o zachowaniu trwałości projektu, który jest obowiązkowy dla wszystkich gmin, które skorzystały z dofinansowania.

Dane należy przekazać do Urzędu Miejskiego w Strzyżowie telefonicznie 17 2761 354 wew. 129 lub mailowo na adres: bruszala@strzyzow.pl w terminie do 24 października 2022 r.

Instrukcja odczytu całkowitej wyprodukowanej energiielektrycznej i cieplnej

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email