Strzyżów: Jak przebiegały ferie w Gminie Strzyżów

Strzyżów: Jak przebiegały ferie w Gminie Strzyżów

Zimowa przerwa w nauce już dobiegła końca. Dzieci z terenu gminy mogły, jak co roku, skorzystać w czasie ferii z cyklu zajęć przygotowanych przez gminne jednostki kultury: Dom Kultury „Sokół”, Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta w Strzyżowie oraz Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej.

Od 16 do 27 stycznia br. w strzyżowskim Domu Kultury „Sokół” odbyły się zajęcia w ramach programu „Ferie z kulturką”, który co roku organizowany jest przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, Komendą Powiatową Policji w Strzyżowie w ramach programów profilaktycznych.

Zajęcia obejmowały takie dziedziny, jak: muzyka, taniec i plastyka, zajęcia z ceramiki. Nowością tegorocznych „Ferii z kulturką” były warsztaty z szydełkowania. Dzieci miały okazję zobaczyć pełne przygód, interesujące i pouczające bajki i filmy prezentowane w strzyżowskim Kinie.

W czasie „Ferii 2023”, zorganizowanych przez Muzeum Samorządowe w Galerii Miejskiej odbyły się zajęcia plastyczne, inspirowane techniką pouringu. Zajęcia nawiązywały do prezentowanej obecnie w Galerii wystawy Anny Misiury „Malarskie impresje”.

Nazwa wywodzi się z angielskiego słowa pour, czyli lać, nalać, wlać. Polega ona na tworzeniu abstrakcji, które oddziaływają na emocje i wyobraźnię. Podczas tegorocznych ferii dzieci zapoznały się z tą ciekawą techniką. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodych artystów. Prace wyeksponowano w Galerii Miejskiej i można je oglądać do 4 marca br.

Zajęcia w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta w Strzyżowie w pierwszym tygodniu ferii rozpoczął „Kosmiczny Tydzień z Mikołajem Kopernikiem”. Z książek dostępnych w bibliotece dzieci zaczerpnęły wiedzę o kosmosie, która dostarczyła im kreatywnych pomysłów na piękne plastyczne prace pt. „Moja planeta”, które można oglądać w holu biblioteki.

W drugim tygodniu ferii dzieci zapoznały się z twórczością Jana Matejki i stworzyły własne dzieła sztuki, które również prezentowane są w bibliotece. Nie zabrakło dni z garami, zabawami  i wirtualną rzeczywistością. Ferie w bibliotece zakończył „Bajkowy bal”, podczas którego dzieci prezentowały piękne i wymyślne bajkowe przebrania.

Najmłodsi mogli skorzystać również ze specjalnej oferty Centrum Sportu Turystki i Rekreacji, które przygotowało promocyjne bilety wstępu na basen.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email