Strzyżów: Majowy weekend w Bibliotece, Muzeum

Strzyżów: Majowy weekend w Bibliotece, Muzeum

W najbliższy weekend w Strzyżowie będzie kilka propozycji ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Wydarzenia odbędą się w ramach Tygodnia Bibliotek oraz Nocy Muzeów.

W sobotę 14 maja, w ramach VII Nocy Muzeów, zwiedzający będą mogli zobaczyć w głównym budynku Muzeum Samorządowego nową wystawę czasową “Dzisiaj gramy u siebie”, poświęconą strzyżowskiemu futbolowi.

W Galerii Miejskiej dostępna będzie wystawa “Polanie” & “The Birds” autorstwa pochodzącej z Sędziszowa Małopolskiego Urszuli Kaczor oraz wystawa sekcji fotograficznej UTW URZ „Odessa”.

Zwiedzać strzyżowski tunel. Wstęp wolny, zwiedzanie w godz. 19.00-22.00. Tunel schronowy znajdzie się na mapie MOTO SHOW BOGUCHWAŁA – w sobotę, w godzinach od 11:00 do 14:00 przez tunel przejadą uczestnicy Rajdu Rzeszowskiego, odbędzie się wystawa zabytkowych aut.

W niedzielę 15 maja Biblioteka Publiczna Gminy
i Miasta w Strzyżowie, w ramach Tygodnia Bibliotek, przygotowała moc atrakcji dla najmłodszych, które rozpoczną się o godz. 15.00  blokiem animacji dla dzieci  z uwielbianym Bibliomisiem.

Swoje umiejętności militarno-ratownicze  zaprezentują członkowie Jednostki Strzeleckiej 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna ps. „Słowik. Na scenie plenerowej w Parku Literackim zaprezentują się uczniowie strzyżowskich szkół średnich – ZST oraz LO.

Wydarzenie zakończy występ gwiazdy wieczoru – pochodzącego z Żarnowej zwycięzcy programu „Szansa na Sukces” – Bartka „Kufla” Matłosza.  

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.