Strzyżów: Sesja Rady Miejskiej z absolutorium dla Burmistrza

Strzyżów: Sesja Rady Miejskiej z absolutorium dla Burmistrza

29 czerwca br. odbyła się XL sesja Rady Miejskiej w Strzyżowie. 

Sesja rozpoczęła się wręczeniem nagród Burmistrza Strzyżowa dla dziewięciu uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z terenu gminy Strzyżów, za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w roku szkolnym 2021/2022, wyróżnili się innymi osiągnięciami, jak uczestnictwo w olimpiadach, konkursach czy akcjach społecznych.

Pamiątkowe dyplomy i upominki wręczyli Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Strzyżowie Tomasz Grodzki. W tej uroczystej chwili uczniom towarzyszyli najbliżsi oraz dyrektorzy szkół.

Nazwiska osób nagrodzonych stypendiami za osiągnięte wyniki sportowe odczytała przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia Spraw Społecznych i Prawnych Małgorzata Sołtys, którym burmistrz oraz przewodniczący rady wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki. W tym roku przyznano osiem nagród.

Przed głosowaniem nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium, odbyła się debata nad Raportem o stanie Gminy Strzyżów za 2021 rok. Radni zgłaszali swoje wnioski dotyczące przedstawionego raportu, a na koniec udzielili Waldemarowi Górze wotum zaufania.

Następnie zdecydowali o udzieleniu burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu Gminy Strzyżów w 2021 roku, poprzedzone zatwierdzeniem sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Strzyżów. Pozytywną opinię dotyczącą budżetu wydała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz Komisja Rewizyjna.

Ważnym krokiem w rozwoju infrastruktury turystycznej w gminie jest zakup przystani wodnej przy ul. Mostowej wraz z blisko półhektarową działką. Samorząd planuje odtworzyć tam turystykę kajakową poprzez budowę przystani dla kajaków, stworzenia nowego miejsca odpoczynku i rekreacji w Strzyżowie.

Głos zabrał zastępca burmistrza Paweł Midura, który mówił m.in. o realizowanych obecnie inwestycjach oraz ogłoszonych i rozstrzygniętych w ostatnim czasie przetargach: na budowę trasy widokowo-turystycznej w Ratośniówkach, łącznika dużej i małej obwodnicy, wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w postaci zakupu sprzętu komputerowego itd.

Na zakończenie sesji burmistrz odpowiedział na pytania dotyczące bieżących spraw mieszkańców.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.