Strzyżów: Trwa budowa ujęcia wód podziemnych na potrzeby miasta

Strzyżów: Trwa budowa ujęcia wód podziemnych na potrzeby miasta

Od początku maja br. trwa realizacja inwestycji pn. “Wykonanie ujęcia wód podziemnych dla potrzeb wodociągu komunalnego miasta Strzyżowa wraz z budową zbiornika oraz infrastruktury technicznej”. 

Inwestorem zadania jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Strzyżowie przy wsparciu środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Kwota inwestycji z dofinansowania to  395 146,14 zł, co stanowi 85% całkowitych kosztów kwalifikowanych zadania. Pozostała część kosztów pokryje się ze środków własnych przedsiębiorstwa, a całkowity koszt (netto) wyniesie 2 078 861,79 zł.

W ramach inwestycji wybuduje się stacje uzdatniania wody oraz cztery zbiorniki do magazynowania wody o całkowitej pojemności 200 m3. Część zadania przedsiębiorstwo zrealizowało we własnym zakresie; wykonano studnię głębinową z opracowaniem pełnej dokumentacji hydrogeologicznej.

Nowe ujęcie pozwoli zabezpieczyć odpowiednią ilość wody dla mieszkańców miasta, eksploatowane od 50 lat ujęcia wymagają modernizacji, a bez dodatkowego zasilenia sieci wodociągowej w wodę, nie byłoby to możliwe bez ograniczenia dostaw wody.

Wydajność nowego ujęcia określono na 300 m3/d, co zwiększa o ponad 40% bezpieczeństwo ciągłości dostaw wody.

Starania o realizację inwestycji PGKiM rozpoczęło w 2015 r., wydatki poniesione przez przedsiębiorstwo na wykonanie studni, opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń wyniosły ponad 303 tys. zł.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.