Tarnobrzeg: Staś - pierwszy tarnobrzeżanin 2023

Tarnobrzeg: Staś - pierwszy tarnobrzeżanin 2023

Informacja z Tarnobrzega:

Przywitaliśmy Stasia, pierwszego urodzonego w 2023 roku mieszkańca Tarnobrzega. Pierwszy w tym roku urodzony tarnobrzeżanin, kazał nam nieco dłużej na siebie czekać. Staś na świat przyszedł czwartego dnia nowego roku. Jest drugim dzieckiem Ewy Tabor-Harowicz i Piotra Harowicza z Tarnobrzega. 

Staś, bo takie imię dla synka wybrali rodzice, urodził się w środę, 4 stycznia 2023 roku dokładnie o godzinie 12.10 w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Ważył 3300 g i mierzył całe 53 cm. W domu czeka na niego siedmioletnia siostra, Zosia. – Rano Zosia poszła do szkoły jeszcze jako jedynaczka, a gdy wróciła po lekcjach była już starszą siostrą – mówi pani Ewa, mama pierwszego urodzonego w tym roku mieszkańca Tarnobrzega. Tradycyjnie, z życzeniami i piękną wyprawką pierwszego tegorocznego tarnobrzeżanina odwiedził w szpitalu prezydent Tarnobrzega. – Niech zdrowo rośnie, niech będzie prawdziwą pociechą dla rodziców, a w przyszłości realizuje swe marzenia. Póki co, oby był cały czas tak grzeczny jak dziś, żeby mama mogła przesypiać noce – życzył maluszkowi i jego mamie prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Staś otrzymał w prezencie wyprawkę, którą skompletował sklep z artykułami dla niemowląt i dzieci Aktoto. W paczce dla maluszka znalazły się m.in. certyfikowana poduszka do karmienia niemowlęcia, również posiadające odpowiednie certyfikaty kołderka, poduszka i rożek, kocyk, zabawka sensoryczna i wiele innych niezbędnych w pierwszych dniach i tygodniach życia dziecka artykułów.

Na pierwszego urodzonego w roku 2023 mieszkańca Tarnobrzega musieliśmy czekać aż do czwartego stycznia. Staś, pierwszy tarnobrzeżanin, nie był jednak pierwszym dzieckiem urodzonym w tym roku w tarnobrzeskim szpitalu. – Pierwszą w tym roku, już w niedzielę 1 stycznia, przywitaliśmy na świecie mieszkankę gminy Klimontów, Jagódkę. Drugim dzieckiem urodzonym w Tarnobrzegu był Igorek z Orlisk Żupawskich. Staś, tarnobrzeżanin, jest trzecim dzieckiem, które urodziło się w naszym szpitalu w tym roku – mówi Renata Bajcarczyk, Położna Koordynująca na oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu. Życzymy, by po spokojnym – pod względem liczby urodzeń dzieci – początku roku, w kolejnych miesiącach personel oddziału położniczego tarnobrzeskiego szpitala miał pełne ręce roboty.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email