Turystyka: Dożynki Gminne w Lesku

Turystyka: Dożynki Gminne w Lesku

W dniu 12 września br. w leskim amfiteatrze odbędą się Dożynki Gminy Lesko. O godz. 12.30 spod budynku Urzędu Miasta i Gminy w Lesku wyruszy korowód dożynkowy, udając się do Kościoła Parafialnego w Lesku na uroczystą Mszę Świętą, po której to kolorowy orszak ruszy dalej, do miejskiego amfiteatru. Tutaj o godz. 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie Dożynek, w trakcie którego Burmistrz Miasta i Gminy Adam Snarski odbierze z rąk starostów chleb wypieczony w tegorocznych zbiorów. Na scenie zaprezentują się też korowody dożynkowe.

Starostami tegorocznych dożynek będą młodzi rolnicy: Aleksandra Łuczejko i Kacper Mikołajczak z Hoczwi, przejmujący  gospodarstwa rolne ze spracowanych rąk swoich rodziców. To piękny symbol ciągłości międzypokoleniowej i tradycji wsi leskiej.

Dożynki będą czasem dobrej muzyki w wykonaniu góralskiej kapeli Janicek, a do wieczornego tańcowania przygrywać będzie zespół Cool Band.

Obok wspólnej zabawy i wspaniałych występów nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i pysznych regionalnych przysmaków.

Na terenie dożynek znajdować będzie się mobilny punkt szczepień oraz namiot Narodowego Spisu Powszechnego, jak też Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.