Ustrzyki Dolne: Kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ustrzyki Dolne: Kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ideą projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Bieg Tropem Wilczym odbywał się pod koniec lutego lub w marcu, jednak z powodu obecnej sytuacji pandemicznej w kraju, termin został przesunięty na 16 maja 2021 roku. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest, zarówno największym biegiem pamięci w Polsce, jak i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom “Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry, wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo  każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

W powiecie bieszczadzkim start i meta biegu zlokalizowana będzie na ulicy Przemysłowej w Ustrzykach Dolnych. Uczestnicy przebiegną przez miejscowość Równia. Organizatorzy przygotowali bieg rodzinny na dystansie 1963 m, bieg główny na dystansie 7 km oraz marsz nordic walking wynoszący 5 km. 

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest między innymi dokonanie rejestracji elektronicznej do 12 maja lub w dniu zawodów w biurze w godzinach 9:00-10:00.

W 2020 roku w Biegu wzięło udział ponad 75 000 uczestników z 370 miast: ok 300 miast-partnerów, 9 miast zagranicznych (Chicago, Christchurch, Herdorf, Keysborough, Londyn, Nowy Jork, Penrose Park, Wiedeń, Wilno), 50 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 7 misji wojskowych za granicą (Afganistan, Bośnia i Hercegowina, Irak, Kosowo, Łotwa, Republika Środkowoafrykańska, Rumunia), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z  USA, Węgier, Danii, Ukrainy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.