Ustrzyki Dolne: Rekrutacja do Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

Ustrzyki Dolne: Rekrutacja do Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze zimowym 2021-2022.

Na zajęcia mogą się rejestrować  uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat, uczęszczający do szkoły na terenie gminy Ustrzyki Dolne. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty. Wykłady prowadzone będą w Ustrzyckim Domu Kultury, natomiast warsztaty w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Osobom biorącym udział w zajęciach DUT organizatorzy zapewniają niezbędne materiały podczas zajęć, indeks oraz tegoroczną nowość „Pudełko Naukowca” – zestaw 3 doświadczeń do samodzielnego wykonania w domu. 

Zajęcia finansowane są przez Partnera Strategicznego projektu, którym jest gmina Ustrzyki Dolne.

Zajęcia w semestrze zimowym prowadzone będą w formie stacjonarnej.  Uczestnicy godzinnych wykładów dowiedzą się między innymi jak wygląda warsztat “filmowca szybkostrzelnego”, co łączy fizykę z muzyką i od czego zależy wysokość dźwięków. Poruszone zostaną również tematy biologiczne i biotechnologiczne mające zastosowanie w kryminalistyce i sądownictwie.

Dzieci będą mogły analizować wyniki badań krwi, zastanawiając się nad tym, co tak naprawdę znaczą skróty, które widnieją na wynikach naszych badań.

Najmłodsi będą miali okazję poznać podstawowe wiadomości o budowie DNA oraz jego umiejscowieniu w komórce. Każdy uczestnik opuści zajęcia z własną próbką DNA. Na zajęciach dzieci poznają również, jakie dzikie zwierzęta goszczą w domowych ogrodach i które z nich warto tam zaprosić. Nie zabraknie też warsztatów z kreatywnego podejścia do problemów, czyli metody zwanej „design thinking”.

Dla DUT w Ustrzykach Dolnych dostępnych będzie jedynie 60 miejsc. Zgłoszeń należy dokonać poprzez zapisanie się na wybraną grupę warsztatową. Wszystkie osoby, które zapiszą się na warsztaty będą automatycznie zapisane na wykłady. Nie będzie prowadzonej osobnej rekrutacja na wykłady DUT.  Przy zapisach obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Rodzice mogą zapisywać dzieci poprzez stronę. Rejestracja będzie aktywna od 20 września od godz. 10:00 do 27 września 2021.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *